Ekip

Y. Emre ŞENER

1969 Ankara doğumlu Emre Şener, 1987 de Atatürk Anadolu Lisesi ve 1991 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1991 – 1992 yılları arasında Ankara Meteksan Kağıt Üretim Fabrikası’nda Üretim Planlama mühendisi olarak görev yaptı.

Daha sonra 1992 yılında Garanti Bankasına MT (Management Trainee) olarak girerek, Kadıköy Şubesi, Harbiye Şubelerinde Müşteri Temsilcisi olarak ve ardından Genel Müdürlük Kurumsal Bankacılık Pazarlama Departmanında çalıştı. Daha sonra Garanti Bankasının, McKinsey & Co. danışmanlık firmasının ekibiyle beraber Bankacılığın her alanında lider olunmasının hedeflendiği, bankanın tüm organizasyon yapısının, IT sistem altyapısının, ürün yelpazesinin, şube iç dizaynlarının yenilenmesinin ve benzeri bir çok konuyu içeren projesinde etkin olarak görev yaptı. Projenin devamında C, C+ , D segmentinde bulunan müşterilere yönelik YONCA (Bugünkü Bonus Kredi Kartı) projesinde de göreve devam etti.

Daha sonra kariyerine 1997- 1998 yıllarında Interbank AŞ ‘de devam etti. Bankada Londra merkezli Lobue Associates danışmanlık firmasıyla beraber şube ve genel müdürlük tarafında tüm Bireysel Bankacılık organizasyonun yeniden yapılandırılmasını, yeni ürünler geliştirilmesini ,detaylı MIS raporlama altyapısının kurulması işlerini gerçekleştirdi.
1999- 2004 yılları arasında Bankekspres ( Bugünkü Burgan Bank ) Kobi ve Bireysel Bankacılık Satış Yönetimi Grup Müdürlüğü görevini üstlendi. Bireysel ve Kobi Bankacılığı alanlarında Genel müdürlük ve şube organizasyonlarının yeniden yapılandırılmasını sağladı. Bununla beraber, kredi süreçlerinin digital ortamdan akmasını sağlayan IT altyapısının kurulması, şube hedeflerinin oluşturulması ve takibi, ürün eğitimlerinin verilmesi, şubelere koçluk yapılması ve yeni ürünlerin geliştirilmesi ve bankayla çalışacak 3. Parti firmalarla çok çeşitli kampanyaların düzenlenmesi çalışmalarını gerçekleştirdi.

Bankacılık sektörü sonrasında uluslararası sağlık hizmetleri veren Alman kökenli Fresenius Medical Care firmasıyla bağlantılı serbest ticaret yaptı.
2006 yılından bu yana Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi bünyesinde sektördeki tüm bankalar ve iştiraklerinde, satış ve pazarlama, yönetim becerileri, iletişim, krediler yönetimi , müşteri portföyü yönetimi, çağrı merkezinde telefonla satış gibi bir çok alanda eğitimler vermiştir.

2018 yılında Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nden ayrılan Emre Şener Zen Eğitim ve Danışmanlık firmasını kurarak uzmanlaştığı alanlarda ekibiyle beraber hizmet vermeye devam etmektedir. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.