Ekip

Aykut AKIN

Çalışma hayatına 1992 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Mali Tahlil ve İstihbarat Müdürlüğünde başladı. Genel Müdürlük yetkisine düşen kredi dosyalarının mali analiz ve istihbaratının yapılması konusunda görev yaptı.  1997 yılında kadar aynı bankanın 1. Bölge Krediler Müdürlüğü,  Sirkeci Şubesi Ticari ve Bireysel Krediler tahsis departmanlarında görevler aldı.

1997 yılında İş Genel Finansal Kiralama A.Ş. bünyesine Kredi Tahsis ve İzleme Müdürü olarak atandı. Yatırım Projelerinin değerlendirilmesi, Kredi komitelerinin oluşturulması ,  derecelendirme sistemlerinin kurulmasına öncülük etti.  İş Leasing nezdinde özellikle NPL oranlarının düşürülmesi konusunda çalışmalarını yürüttü.

2000 yılında BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. ne Kurumsal Krediler Tahsis ve İzleme böümünün başına Müdür olarak transfer oldu.  2014 yılına kadar bu görevi başarıyla sürdüren Aykut AKIN bankacılık kariyerini sona erdirdi.

2014 yılında Yaylada Yatırım A.Ş. de Finansman Koordinatörlüğü ve Genel Müdürlük görevini üstlendi.  Grubun  Biogaz Enerji yatırımlarının koordinasyonu, finansmanı ve  bankalarla ilişkilerin yönetilmesi görevlerini icra etti.

2016 yılında çalışmalarını ağırlıklı olarak Bankacılık sektöründe sürdüren Antroya Hukuk ve Danışmanlık A.Ş.’ye Genel Müdür olarak  transfer oldu.  Bankaların sorunlu kredilerinin varlık yönetim şirketlerine devri öncesinde sorunlu ticari ve bireysel kredilerin tahsilatı, avukat ekiplerinin koordinasyonu, çeşitli bankalarla tahsili gecikmiş alacakların geri kazanılması, yapılandırılması anlamında çalışmalarda bulunmaktadır.

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme-Muhasebe ve Finansman Bölünden mezun olmuştur.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.